Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem

+420 222 539 539
Po - Pá: 8 – 22 hod., So - Ne: 9 – 22 hod
Šance 239, Mosty u Jablunkova 73998

Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem se nachází na jižním svahu Velkého Polomu v CHKO Beskydy v osadě Filůvka při hranicích se Slovenskem a v blízkosti města Mosty u Jablunkova. Jedná se o dvoupodlažní rodinný dům, který celoročně poskytuje příjemné a levné ubytování vhodné pro rodiny s dětmi či skupiny přátel.
Ubytovací kapacita objektu je 10 osob. V přízemí domu se nachází standardně vybavený obývací pokoj a kompletně vybavená kuchyně. V 1. patře jsou umístěny dvě čtyřlůžkové ložnice. U domu je hostům k dispozici zahrada vhodná k relaxaci, grilování a dětským hrám. Samozřejmostí je možnost parkování přímo ve dvoře.

  • Internet
  • Bez stravy
  • Parkování zdarma
  • Domácí mazlíčci bez poplatku

Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem On-line rezervace

Zadejte prosím datum příjezdu a odjezdu pro zobrazení cen

Datum příjezdu
Datum odjezdu
Typ pokoje Kapacita pokoje
Obývák s lůžkovinami klientů
Obývák
S lůžkovinami klientů
Pokoje

Ceny ubytování můžeme zobrazit až po zadání konkrétního data příjezdu a odjezdu. Zadání můžete provést kliknutím zde.

Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem Pokoje

Dům je standardně vybaven a poskytuje potřebný komfort pro příjemný pobyt a klidný spánek. K dispozici jsou 2 čtyřlůžkové ložnice, dětská postýlka, obývací pokoj s možností přespání 2 osob na gaučích, kompletně vybavená kuchyně (plynový sporák, lednice, mrazák, kachlová kamna, nádobí,..) a samozřejmě plně vybavená samostatná sociální zařízení. Objekt není vybaven ústředním topením, v případě potřeby si hosté topí sami (palivo je k dispozici). Ve vnitřních prostorách domu platí zákaz kouření. Pobyt domácích mazlíčků je možný pouze po předchozí domluvě a za příplatek. U domu lze využít zahradu s venkovním posezením, grilem, ohništěm a zázemím pro děti (houpačka, pískoviště).

Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem Gastronomie

Ubytovaní hosté si zajišťují vlastní stravování. Součástí objektu je kompletně vybavená kuchyň, kde si lze uvařit. Kuchyně zároveň slouží jako jídelna. Nedaleko domu, v Mostech u Jablunkova, je pak k dispozici celá řada restaurací s českou i mezinárodní kuchyní.

Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem Recepce

Nepřetržitá recepční služba pro ubytování v chalupě není nutná a řeší se obvykle pří nástupu a odchodu z ubytování. Po dobu ubytování mají hosté do chalupy volný přístup se zapůjčenými klíči. 


Čas příjezdu: od 15:00

Čas odjezdu: do 10:00

Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem Dostupnost

Běžná dopravní dostupnost k chalupě je z centra Mostů u Jablunkova (od kostela nebo od nádraží) autobusem nebo autem (4 km) na Šance (místní část Mostů u Jablunkova) a to na křižovatku ke škole, (resp. k hospodě, resp. k tenisovému hřišti), což vše je u této křižovatky. Z této křižovatky je třeba jít, resp. jet kolem hospody po žluté turistické značce (neztratit ji!, sledovat ji!) do lesa a zde asi po 200 m na první odbočce odbočit doleva! (stále po žluté) asi 1,5 km, kde již je v zahradě se živým smrkovým plotem chalupa s čp. 239 Mosty u Jablunkova (dle této adresy se dá najít i v mapách na internetu). Při jízdě autem je třeba v lesním úseku cesty jet opatrně, silnička je úzká, zarostlá, nepřehledná a je třeba očekávat mot. vozidla i v protisměru. V zimě cesta bývá pluhovaná ale přesto doporučuji alespoň mít pro každý případ řetězy.

Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem Okolí

Poloha domu je ideální pro rekreaci v každém ročním období. V létě nádherná okolní krajina vybízí k turistice, vyjížďkám na kole, houbaření a koupání v okolních přírodních nádržích či na koupališti. Pestré sportovní vyžití nabízí ski areál Mosty u Jablunkova, kde Vás v létě potěší bobová dráha, lanové centrum, lezecké stěny, bungee a dětské trampolíny, bike park, horské koloběžky a jiné atrakce. V zimě areál nabízí 3 uměle zasněžované sjezdovky, snowpark a 44 km upravovaných běžeckých tras.

Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem Speciální akce a slevy

Speciální akce vyplývající z regionálního charakteru uvedené v chronologickém sledu jsou následující: Mezinárodní Týden beskydské kultury (goralský folklor) vždy 1. celý týden v srpnu ve Wisle v PL,  Goralský svátek v Jablunkově (ČR) - vždy 1. víkend v srpnu,    Slezské slavnosti v Dolní Lomné (ČR) - vždy 2. vikend v září,  Slavnosti na pomezí, střídavě a postupně Mosty u Jabl. (ČR) a Svrčinovec (SK). Speciální nabídky vyplývající z historického a geologického vývoje regionu hodné zřetele jsou: Milošovské a Klokočovské skalie - zvláštní kulové skální útvary geologicky doposud neobjasněné - světová zvláštnost (SK),   Korňanský ropný prameň - samovolný výron ropy ze země (SK),   nejvýchodnější bod ČR v Bukovci a trojstyk (trojmezí) hranic třech států: ČR-PL-SK v Hrčavě-Jawořynce-Čiernem a další.


Cena za ubytování je stanovena v degresivním průběhu, t.j., že s rostoucím počtem ubytovaných a délkou ubytování se v Kč/os. a noc snižuje ve prospěch ubytovaných. Ceny jsou stanoveny ve 3 alternativách a to buď jen 2 osob v obýváku, nebo až 4 osob v jedné ložnici, nebo až 8 osob ve dvou ložnicích. Poskytujeme řadu slev, při ubytování nad 7 nocí 20 %, při "last minute" 15 %, při opakovaném ubytování 10 % za věrnost a další jsou pravděpodobné. Nesčítají se, uplatňuje se ta nejvýhodnější. Cena přistýlky (v obýváku) bez lůžkovin je 100 Kč a s lůžkovinami 140 Kč/os. a noc. V období Silvestra je k ceně přirážka 50 %. Za případné způsobené škody a za spotřebu el. proudu požadujeme úhradu (dle elektroměru a aktuální sazby). Požadovaná reservace ubytování bude podmíněna zálohou až 2000 Kč. Při zrušení objednávky v období nad 30 dnů od počátku ubytování se vrací o náklady s tím spojené. V období do 30 dnů se vrací jen za předpokladu náhradního obsazení chalupy na komerčním základě. 

Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem Další informace

Velkou devizou chalupy je čistá příroda a vzduch, nádherné výhledy na hory, lesy, procházky, houbaření, sběr lesních plodin. V okolí jsou trasy běžkařské, cyklo i pěší tůry. Dále jsou pro koupání k disposici přírodní nádrže, koupaliště, bazény, aquaparky a wellness centra (Mosty, Čadca, Jablunkov, Bystřice, Wisla). Pro lyžařské aktivity upravované běžkařské tratě a  sjezdovky s vlekami a umělým zasněžováním (Mosty, Rača, Severka, Armáda Dolní a Přelač Horní Lomná). Horské chaty (Kamenná chata na Velkém Polomě, Severka, Skalka, Studeničné, Gírová). Nádherné výlety, např. do pralesa Mionší (po Boubínu největší v ČR) v Horní Lomné, do kouzelného prostředí řeky Wisly a Olzy v polských Slezských Beskydech (Ustroň, Wisla, Koňakow, Jawořynka) a na Slovensko, na př. do kysuckého skanzenu na Vychylovce, Vrátné doliny a na Velký Kriváň v Malé Fatře, nebo stylové srubové horské chaty Husárik v Javornících. A přímo v obci, v Mostech u Jabl. můžete navštívit nebo zhlédnout řadu i stylových regionálních restaurací, např. v hotelu Grůň, pozůstatky středověkých pevností, přírodní památky, místa bohaté historie a zábavný areál (se slevou pro u nás ubytované) a v něm: skiareál, horskou bobovou dráhu, lanové centrum, lezecké stěny, bungee trampolíny a další. Rovněž je možno v okolí i blízkém zahraničí navštívit řadu poutních míst a sakrálních lidových vesměs dřevěných staveb.   

Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem

Šance 239, Mosty u Jablunkova
Zobrazit celou mapu